top of page

Wycieczki edukacyjne  - opinie nauczycieli.

 

"Grupa VI z Przedszkola Publicznego Nr 24 wraz z paniami B. Surdej i J. Tragarz odbyła dnia 14.04.2015r. fantastyczną wycieczkę edukacyjną związaną z historią naszego miasta pt. „Czy aptekarz bywał rycerzem?”. Dzieci mogły w sposób aktywny i ciekawy poznać jak powstał Tarnów oraz poznały historię powstania murów obronnych w Tarnowie, dowiedziały się kiedy odbył się najcięższy najazd na miasto i jak wyglądała sygnalizacja niebezpieczeństwa i komunikacja podczas oblężenia. Co to był korytarz śmierci i kto dowodził obroną miasta?. Wycieczkę oprowadzała przewodnik pani Anna Riebandt, która przygotowała ją w ciekawej formie m.in.; strzelanie z torebek papierowych, gry na trąbce oraz dzieci otrzymały karty pracy o Tarnowie do wykorzystania w przedszkolu.  Po zdobyciu konkretnej wiedzy historycznej dotyczącej naszego miasta i społeczeństwa dzieci pełne wrażeń wróciły do przedszkola."

 

-o-

 

"26 marca 2015 roku  Klasa 1  b wyruszyła spod Szkoły Podstawowej nr 50  aby  dowiedzieć się  „ Po co królowi jabłko ? ”  Grupę żywiołowych pierwszaków powitała Pani  Anna Warzecha -  nasz Przewodnik po tajnikach wiedzy o władcach.   Dowiedzieliśmy się dlaczego królowie polscy rozpoczynali przygotowania koronacyjne od Skałki, co przydarzyło się Świętemu Stanisławowi i co wspólnego z tym miały  cztery orły.  Co to insygnia i dlaczego nie zawsze ze złota ?  Co pasuje  królowi ?   Gdzie król chadzał piechotą, czy jadał lody i używał   pendrive’a ?     W katedrze pokłoniliśmy się władcom i świętemu  i pełni energii na dziedzińcu wawelskim sami koronowaliśmy króla Przemysława I i królową Antoninę Wspaniałą. Składamy podziękowania za możliwość uczestniczenia we wspaniałej wycieczce.   Pani Anna okazała się wyrozumiałym i cierpliwym przewodnikiem młodych, energetycznych i rozbrykanych „ Krakusiątek”. Po powrocie ( godzien zazdrości)  nadmiar energii pozwolił jeszcze na stoczenie rycerskiego turnieju na sali gimnastycznej.

 

Pozdrawiamy:  Wychowawca Barbara Nagórzańska z Klasą 1 b  SP 50"

-o-

 

"Ten wtorkowy poranek na krakowskim rynku, jak zawsze, był ożywiony. Mnóstwo ludzi krzątało się wokół kamienic, ratusza i krakowskich kwiaciarek. Gdzieniegdzie pierwsi turyści przechadzali się malowniczymi uliczkami, a pośród tego wszystkiego znaleźliśmy się my - uczniowie klasy 1b. Przyszliśmy na rynek, aby wziąć udział w wycieczce edukacyjnej pt. „Po co miastu jest rynek?”
            Podczas wycieczki dowiedzieliśmy się mnóstwo rzeczy. Zobaczyliśmy, gdzie na rynku znajdował się cmentarz i co robili z ludźmi, którzy się awanturowali. Niesłychane, że kuny z tamtych czasów nadal znajdują się przy Kościele Mariackim! Poznaliśmy legendę związaną z powstaniem dwóch wież kościoła oraz ulic odchodzących od rynku: Wiślnej, Siennej i Szewskiej. Spacerując po rynku umieszczaliśmy w kartach pracy ważne budowle, również te, których dziś już nie ma, a kiedyś pełniły ważne funkcje. Oprócz Kościoła Mariackiego, Sukiennic i Ratusza na rynku znajdowały się Duża i Mała Waga. Uczyliśmy się odróżniać towary, które za pomocą tych wag ważono. Dowiedzieliśmy się także, że na rynku znajdowało się więzienie, w którym umieszczano prawdziwych złoczyńców. Dzięki wspaniałej przewodniczce – pani Ani potrafimy sobie wyobrazić różnorodność towarów, jakimi handlowano na rynku. Każdy kupiec, każda przekupka mieli ściśle określone miejsce, gdzie mogli sprzedawać swoje towary!
Po tej wycieczce inaczej patrzymy już na krakowski rynek. A to dopiero początek zgłębiania ciekawostek na temat naszego miasta.
Wychowawczyni 1b" – Anna Mroczko z Krakowa

 

-o-

 

"Wycieczka, w której uczestniczyłam ze swoją klasą 3 e spełniła w stu procentach nasze oczekiwania.

Dzieci, bo zostały im przydzielone zadania, które z wielkim zapałem realizowały, a także moje, gdyż spacer po Nowym Sączu wyglądał inaczej niż zawsze i przyniósł wiele korzyści, głównie edukacyjnych i poznawczych.

Gorąco polecam uczestnictwo w wycieczkach edukacyjnych."

Anna Wojtylak, nauczycielka klasy 3e, SP 7 w Nowym Sączu

 

-o-

 

"Wycieczka była bardzo interesująca i pouczająca. Uczniowie nie tylko świetnie się bawili ,ale w sposób nowatorski , zdobyli konkretną wiedzę na temat swojego miasta i jego historii." - Pani Jolanta Kryczka, nauczycielka klasy 3, Szkoła Podstawowa im. 100 lecia Ruchu Ludowego w Wierzchosławic.

 

-o-

 

"Klasa I b wraz z wychowawczynią p.Małgorzatą Sroką odbyła dnia 5.06.2014 fanstastyczną wycieczkę edukacyjną związaną z historią naszego miasta. Uczniowie mogli w sposób aktywny i ciekawy poznać jak powstał Tarnów. Odbyli niesamowitą wycieczkę prowadzoną przez sympatyczną panią przewodnik Annę Riebandt , która przygotowała ja w ciekawej formie m.in.; gry, zabawy, karty pracy  o Tarnowie oraz teatrzyk ( dzieci przebierały się za postacie z dawnych czasów i grały przypisane im role)." - Tarnów

bottom of page